Trwały makijaż to najlepsza metoda na podkreślenie naturalnego piękna twarzy. Makijaż permanentny nie tylko uwydatnia urodę, ale także pomaga skorygować i naprawić niedoskonałości. Dzięki zabiegowi poprawić można kształt słabo widocznych lub nieregularnych brwi, zarysować kontur wąskich ust, powiększyć małe lub głęboko osadzone oczy.

Makijaż permanentny to świetny sposób na poprawę wyglądu, a także samopoczucia. Sprawia, że zawsze wyglądasz pięknie i świeżo. Polecany jest szczególnie dla kobiet aktywnych, które cenią sobie wygodę lub nie mają czasu na codzienne wykonywanie profesjonalnego makijażu.

Przebieg zabiegu

Podczas wykonywania zabiegu może dojść do obrzęku i podrażnienia, ale jest to normalne, a objawy szybko ustępują. Dyskomfort związany z bólem niwelują specjalistyczne kremy znieczulające, które redukują przykre doznania. W zależności od miejsca pigmentacji zabieg trwa od godziny do dwóch. Już następnego dnia po zabiegu można się śmiało pokazać w pracy, pod warunkiem, że nie będzie nam przeszkadzać intensywne zabarwienie.

W 2-3 dni po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, stąd bardzo ważne jest stałe nawilżanie. W 4-5 dni po zabiegu zabarwienie blednie o 20%- 50% natężenia wyjściowego, dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu zabarwienie jest wyjątkowo intensywne. W przypadku osób z tendencją do opryszczek zalecane jest zażywanie leków antywirusowych Heviran w celu zabezpieczenia konturu ust przed nadmiernym złuszczeniem oraz wydłużonym okresem gojenia. Przez dwa tygodnie po zabiegu nie należy się opalać i korzystać z sauny. Metoda ta nie powinna być stosowana w ciąży, w czasie infekcji oraz u osób chorych na łuszczyce, cukrzyce i przyjmujących leki sterydowe.

3 tygodnie po zabiegu należy obowiązkowo wykonać korektę mającą na celu wzmocnienie i utrwalenie efektów. Jeżeli korekta nie zostanie wykonana, gabinet nie ponosi odpowiedzialności za trwałość makijażu. Pierwsza korekta jest oczywiście bezpłatna, pod warunkiem, że zostanie wykonana do 4 tygodni po zabiegu.
Po roku od daty wykonania zabiegu ponowny makijaż permanentny – nazywany dopełnieniem – wycenia się na połowę wartości aktualnej ceny zabiegu. Dopełnienie makijażu można również wykonać po dłuższym okresie niż 1rok w zależności od stopnia rozjaśnienia makijażu.

“Każdy z Nas nosi w sobie piękno. Cała sztuka polega na tym, by umiejętnie je odkryć.”

Dominika Preiss

Kosmetolog, promotor zdrowia, geronopedagog.