Przebieg zabiegu
Podczas wykonywania zabiegu może dojść do obrzęku i podrażnienia, ale jest to normalne, a objawy szybko ustępują. Dyskomfort związany z bólem niwelują specjalistyczne kremy znieczulające, które redukują przykre doznania. W zależności od miejsca pigmentacji zabieg trwa od godziny do dwóch. Już następnego dnia po zabiegu można się śmiało pokazać w pracy, pod warunkiem, że nie będzie nam przeszkadzać intensywne zabarwienie.
W 2-3 dni po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, stąd bardzo ważne jest stałe nawilżanie. W 4-5 dni po zabiegu zabarwienie blednie o 20%- 50% natężenia wyjściowego, dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu zabarwienie jest wyjątkowo intensywne. W przypadku osób z tendencją do opryszczek zalecane jest zażywanie leków antywirusowych Heviran w celu zabezpieczenia konturu ust przed nadmiernym złuszczeniem oraz wydłużonym okresem gojenia. Przez dwa tygodnie po zabiegu nie należy się opalać i korzystać z sauny. Metoda ta nie powinna być stosowana w ciąży, w czasie infekcji oraz u osób chorych na łuszczyce, cukrzyce i przyjmujących leki sterydowe.
3 tygodnie po zabiegu należy obowiązkowo wykonać korektę mającą na celu wzmocnienie i utrwalenie efektów. Jeżeli korekta nie zostanie wykonana, gabinet nie ponosi odpowiedzialności za trwałość makijażu. Pierwsza korekta jest oczywiście bezpłatna, pod warunkiem, że zostanie wykonana do 4 tygodni po zabiegu.
Po roku od daty wykonania zabiegu ponowny makijaż permanentny – nazywany dopełnieniem – wycenia się na połowę wartości aktualnej ceny zabiegu. Dopełnienie makijażu można również wykonać po dłuższym okresie niż 1rok w zależności od stopnia rozjaśnienia makijażu.